Na szczęście we współczesnym świecie osoby niepełnosprawne nie muszą być przykute do swoich domów. Mogą być aktywne oraz mają takie same prawa, jak ludzie pełnosprawni. Stąd to, co na pokładzie samolotu spotkało Brytyjkę Jenny Berrie rozniosło się tak szerokim echem. Kobieta została w okrutny sposób poniżona. Z powodu swojej niepełnosprawności musiała się dosłownie czołgać po pokładzie samolotu, żeby skorzystać z toalety. Czym sobie zasłużyła na tak uwłaczające traktowanie?

Kobieta mówi o uwłaczającym doświadczeniu.

Niepełnosprawna Brytyjka postanowiła podzielić się ze światem uwłaczającym doświadczeniem, jakie ją spotkało. Kobieta opublikowała na TikToku filmik, na którym widać, jak potraktowano ją, gdy jako osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, musiała skorzystać z łazienki podczas lotu. Jenny Berrie, z Wielkiej Brytanii, została sfilmowana, jak dosłownie pełznie w przejściu pomiędzy rzędami siedzeń samolotu linii AlbaStar. Wszystko dlatego, że personel pokładowy miał odmówić jej pomocy podczas lotu hiszpańskich linii lotniczych z lotniska w Newcastle do Palmy w Hiszpanii.

W swoim filmie, który zgromadził ponad 5 milionów wyświetleń, Berrie dodała, że jeden z członków załogi podczas lotu powiedział jej, że "osoby niepełnosprawne powinny po prostu nosić" pieluchy, aby uniknąć takiej sytuacji.

Korzystanie z łazienki w samolocie? Poniżające doświadczenie dla niepełnosprawnych

Jak podkreśla Business Insider, linie lotnicze często przewożą niepełnosprawnych pasażerów pomiędzy rzędami siedzeń za pomocą specjalnych krzesełek. To specjalnie przystosowane wózki inwalidzkie, które są wystarczająco wąskie, aby zmieścić się w kambuzie samolotu. Berrie została przetransportowana na takim krzesełku do swojego miejsca przy przejściu, jednak na pokładzie maszyny już go nie było. Jak rzekomo stwierdził personel pokładowy, przez 27 lat nie było jakoś problemu z tym, żeby niepełnosprawni na czas lotu zakładali pieluchy.

"Życie jako osoba z niepełnosprawnościami bywa czasami poniżające i zawstydzające. Niestety był to jeden z tych czasów" - powiedziała Berrie w mediach społecznościowych. "Poczułam się upokorzona po tym, jak powiedzieli mi w twarz, że powinnam nosić pieluchę, choć jej nie potrzebuję, i że są zadowoleni ze swojej polityki" - przyznał kobieta.

Jak wyjaśniła powody opublikowania w mediach społecznościowych filmu, który pokazuje ją w uwłaczającej sytuacji?

"Wiem, że to nie jest coś, co ludzie chcą zobaczyć, ale bez takiego materiału filmowego, osobom niepełnosprawnym po prostu się nie wierzy" - wytłumaczyła.

Źródło: Mirror/Business Insider

Zobacz też:

2 slajdy
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • wózek
  • niepełnosprawni
  • samolot