W poniedziałek (26 września) do szpitala w Chojnicach trafiła 14-latka, która rano tego dnia urodziła dziecko. W placówce znalazła się z powodu stanu niemowlęcia — dziecko miało ranę ciętą szyi. Szpital od razu zawiadomił policję.

Noworodek z podciętym gardłem. Z 14-letnią matką nie ma logicznego kontaktu

W poniedziałek 26 września do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach trafiła niespełna 15-letnia dziewczyna z powiatu człuchowskiego, która rano w domu urodziła dziecko.

format_quote

Z matką nie ma logicznego kontaktu. Kobieta została zaopatrzona ginekologicznie. Jest pod opieką psychiatry i psychologa

– powiedział Piotr Wroński, zastępca dyrektora ds. medycznych w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Matka wciąż przebywa w szpitalu w Chojnicach i nie została jeszcze przesłuchana.

14-latka urodziła dziecko w domu. Szpital w Chojnicach od razu wezwał policję

Noworodek był wydolny oddechowo i krążeniowo, [ale] z raną ciętą szyi – wyjaśnił Wroński. Na razie nie wiadomo, czy rana to skutek umyślnego działania. Ustalono jednak, że noworodek wymagał interwencji medycznej i trafił do Kliniki Chirurgii Dziecięcej w Gdańsku.

W sprawę od razu zaangażował się człuchowski sąd rodzinny, ponieważ matka dziecka jest nieletnia. Prokurator w Człuchowie wszczął również postępowanie w sprawie obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15. roku życia.

format_quote

Zdarzenie zaistniało — wszystko na to wskazuje — na terenie gminy Przechlewo. Czternastoletnia dziewczyna urodziła dziecko dziś rano. Jesteśmy w trakcie ustalania, co się potem wydarzyło. Dostałem informacje o obrażeniach noworodka, ale nie mam jeszcze ich zweryfikowanych, więc trudno się odnieść, jakie one rzeczywiście są

— powiedział "Gazecie Pomorskiej" Mariusz Radomski, prokurator rejonowy w Człuchowie w poniedziałek, 26 września. Z informacji przekazanych PAP następnego dnia przez prok. Radomskiego wynika, że życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: Czas Chojnic, PAP

(tseo/zk)

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na stronie Faktu 26.09.2022 r.

Źródła: Fakt online
Tags:
  • noworodek
  • Chojnice
  • Człuchów