Adam Wirski, ps. Kruk to artysta z Pabianic. Twórca murali postanowił poświęcić serię swoich malowideł... psom. - Na ten pomysł wpadłem, kiedy właścicielka psiaka zamówiła u mnie obraz jej pupila na ścianie domu - tak pan Adam tłumaczy tematykę swoich najnowszych murali. - Usłyszałem wtedy, że pies to jest taki nasz anioł stróż.

Adam Wirski, Kruk przy pracy nad kolejnym muralem

Ludzie kochają swoje psiaki. Zwierzaki dają im radość, dotrzymują towarzystwa, dbają o bezpieczeństwo.

Adam Wirski żartuje, że jest genetycznie obciążony sztuką. Tata malował, mama była dekoratorką. On mógł więc tylko zająć się sztuką. Zafascynował go street art - graffiti i murale. Przyznaje, że początki były trudne. Z czasem okrzepł jako artysta i zyskał uznanie.

Pabianice weselsze z psami - aniołami

Teraz poza komercyjnymi zamówieniami na których artysta zarabia, Adam Wirski "Kruk" realizuje swoje projekty, które - jak mówi - tworzy dla swojego miasta i jego mieszkańców. Jednym z nich jest stworzenie na ścianach domów w Pabianicach galerii psów z aureolami. Takich psich aniołów.

- Na ten pomysł wpadłem, kiedy właścicielka psiaka zamówiła u mnie obraz jej pupila na ścianie domu - opowiada pan Adam. - Usłyszałem wtedy, że pies to jest taki nasz anioł stróż. Tak się zaczęło.

W każdej z czterech dzielnic Pabianic pan Adam chce namalować po trzy psiaki z aureolami. Zrobił już cztery. - Wiem, jak ludzie kochają swoje zwierzaki, jak potrafią tęsknić za tymi, które odeszły - mówi artysta. - Postanowiłem podarować pabianiczanom na szczęście te moje psiaki. To są anioły stróże naszego miasta - mówi.

10 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • artysta
  • street art
  • Adam Wirski Kruk
  • murale
  • anioły
  • Pabianice