To już kolejna edycja cyklu „Senioralni. Poznań”. Na dojrzałych mieszkańców naszego miasta czeka aż 200 wydarzeń.

Październik jest miesiącem seniorów w Poznaniu.

Październik jest miesiącem poznańskich seniorów już po raz 12. Program otworzą targi Viva Seniorzy, które potrwają od 30 września do 1 października. Będą na nich m.in. gry w boule, warsztaty wikliniarskie i rękodzielnicze, wykłady na temat bezpieczeństwa lub zdrowego żywienia, taniec hawajski, tai chi czy potańcówka. Targi będą jednak tylko wstępem do zabawy.

Miesiąc zabawy dla seniorów

Przez cały miesiąc seniorzy będą mogli brać udział w wydarzeniach kulturalnych, lekcjach i kursach. Seniorzy będą mieli nawet okazję sprawdzić, jak wygląda rzeczywistość wirtualna przez specjalne okulary. Senioralni będą również bodźcem do zadbania o swoje zdrowie i sprawność fizyczną. Będą zajęcia w wodzie, na matach, a nawet kurs gimnastyki. Będzie można także skorzystać z porad specjalistów. Pełen program imprezy można znaleźć na stronie www.centrumis.pl lub w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24.

Poznań miastem seniorów

Seniorzy w miniony weekend odebrali klucze do miasta od prezydenta Jacka Jaśkowiaka. – Bardzo się cieszę, że mogę je przekazać poznańskim seniorom – powiedział włodarz stolicy Wielkopolski. Poznań od lat stara się dbać o swoich seniorów. W mieście organizowanych jest wiele przedsięwzięć dla jego starszych mieszkańców, działa również Miejska Rada Seniorów. To właśnie ona przyznała nagrodę Najlepszego Przyjaciela Seniorów. Z rąk prezydenta Jaśkowiaka odebrał ją Zdzisław Szkutnik, współtwórca i organizator Poznańskiej Akademii Senioralnej, a także organizator debat oksfordzkich na tematy senioralne. – Ma ogromny wkład w to, że Poznań jest dzisiaj miastem przyjaznym seniorom – podkreślił prezydent.

5 slajdów
Źródła: fakt źródło
Tags:
  • Poznań
  • Senioralni
  • seniorzy