Rosjanie nie ustają w próbach podbicia Ukrainy. Nasi wschodni sąsiedzi dzielenie się bronią przed wojskami najeźdźcy już 93. dzień. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym możemy zobaczyć wspierający siły ukraińskie legion cudzoziemski, który przeprowadził skuteczny atak na rosyjskich żołnierzy.

Akcja legionu cudzoziemskiego w Ukrainie.

Od początku inwazji na Ukrainę Rosja stracili ok. 29 750 wojskowych, w tym 150 w ciągu minionej doby – poinformował w piątek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Wojna w Ukrainie. Duże straty Rosjan

Poprzedniej doby zniszczonych zostało m.in. siedem rosyjskich czołgów, 11 transporterów opancerzonych, sześć systemów artyleryjskich, jeden pocisk manewrujący, jeden bezzałogowiec. Największe straty siły rosyjskie poniosły na kierunku Awdijewki w Donbasie.

Łączne starty rosyjskie według stanu z 27 maja to m.in.: ok. 29 750 wojskowych (zabitych, rannych, wziętych do niewoli), 1322 czołgi, 3246 transporterów opancerzonych, 623 systemy artyleryjskie, 201 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 93 systemy obrony przeciwlotniczej, 206 samolotów, 170 śmigłowców, 115 pocisków manewrujących, 503 drony, 13 jednostek pływających.

Legion cudzoziemski demoluje Rosjan

Na Twittera trafiło nagranie, na którym może zobaczyć imponującą akcję legionu cudzoziemskiego. Porozumiewający się w języku angielskim żołnierze wspierający Ukraińców, po chwili czajenia się w lesie, wyszli na jego skraj i zadali Rosjanom potężny cios. Trafiony został m.in. transporter opancerzony BTR-80.

A to inne nagranie z walk tego legionu w Ukrainie:

3 slajdy
Źródła: Fakt online
Tags:
  • Rosja
  • Wojsko
  • wojna
  • Ukraina