Spłonął dom Tadeusza Müllera, syna Magdy Gessler. Widok po pożarze jest przerażający. Ogień doszczętnie strawił całe wyposażenie, pozostawiając jedynie osmolone czarne ściany. W pomieszczeniach nie ma czego zbierać. Pożoga zabrała wszystko.

Dom Tadeusza Mullera, syna Magdy Gessler, po pożarze wygląda przerażająco.

Reporterzy Faktu pojechali na miejsce, by pokazać, jak wygląda dom syna Magdy Gessler. Tadeusz Müller stracił w pożarze wszystko. Jest zdruzgotany i trudno mu się dziwić.

Dom Tadeusza Müllera po pożarze. Ten widok rozdziera serce

Ogień strawił naprawdę cały dobytek syna Magdy Gessler i starszego przyrodniego brata Lary Gessler. Tadeusz Müller stracił dom w pożarze w poniedziałek 17 stycznia. Ogień pojawił się po południu. Około godziny 18:25 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze we wsi Radziszewo-Króle (woj. podlaskie).

Tadeusz Müller, restaurator, jeszcze nie pojechał na miejsce, gdyż to dla niego zbyt trudne. My byliśmy tam jednak z kamerą. Dom był drewniany i niewiele z niego zostało. Ogień zniszczył nawet zabytkowy piec kuchenny. Spaliła się cała powała, a dach się zawalił. Dom wymaga generalnego remontu, a właściwie częściowej odbudowy.

Jak mówi Jan Andrzejuk, sąsiad Tadeusza Müllera, we wsi miał się niebawem odbyć ślub restauratora. W pobliskiej stodole zaplanowano wesele. Müller zaręczył się ze swoją narzeczoną w zeszłym roku, a ceremonię zaplanowano na czerwiec.

- Wesele na plaży czy w naszym domku nad Bugiem? Zostało nam niewiele czasu na podjęcie decyzji - zastanawiał się w listopadzie Tadeusz Müller.

Teraz nie wiadomo, czy wesele nad Bugiem dojdzie do skutku.

- Jak spojrzałem przez okno i zobaczyłem ten pożar to o mało nie padłem. Myślałem, że zawału dostanę - opowiada Jan Andrzejuk. - Człowieka to tak szkoda, jak nie wiadomo co. Tyle pieniędzy co on tutaj wsadził... To taki naprawdę porządny gość - dodaje sąsiad.

9 slajdów
Źródła: Fakt redakcja
Tags:
  • Podlasie
  • Tadeusz Muller
  • Magda Gessler
  • pożar
  • spłonął
  • dom