W wyniku nieszczęśliwego wypadku w zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku zginęły dwie osoby. Biuro prasowe Orlenu w oficjalnym komunikacie informuje, że doszło do zapłonu pieca na jednej z instalacji.

Płock. Pożar w zakładzie PKN Orlen. Dwie osoby nie żyją.

"Wdrożono wszystkie standardowe procedury prewencyjne. Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN natychmiast podjęła i prowadzi działania w miejscu zdarzenia" — poinformowało biuro prasowe.

Płock. Wypadek w PKN Orlen. Zginęło dwóch pracowników

Biuro Prasowe przekazało, że w wyniku zapłonu pieca na instalacji Hydroodsiarczania Gudronu, która była uruchamiana po planowanym remoncie, zginęło dwóch pracowników. Ich rodziny zostały już objęte pomocą psychologiczną.

"Wszystkie pozostałe osoby przebywające na miejscu zdarzenia są bezpieczne, nie odniosły obrażeń i również objęte zostały pomocą psychologiczną" —dowiadujemy się.

Jednocześnie firma przekazała w oficjalnym oświadczeniu, że prezes Daniel Obajtek powołał specjalną komisję, która szczegółowo przeanalizuje okoliczności zdarzenia.

Po wypadku służby ochrony środowiska przeprowadziły badania, które nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza. "Oznacza to, że na żadnym etapie nie było zagrożenia środowiskowego dla mieszkańców Płocka i okolic" — podkreślono.

Zakład mimo tragicznego wypadku, dalej pracuje bez zakłóceń.

(Fakt, PAP.)

5 slajdów
Źródła: Fakt online
Tags:
  • Płock
  • Orlen
  • Śmierć
  • pożar