Smutek połączył dwie miejscowości na Mazowszu. Legionowo i położona nieopodal wieś Łajski opłakują Janinę Ziemichód (†70 l.), wieloletnią dyrektor liceum i gimnazjum. "Wspaniały człowiek o wielkim sercu i umyśle" – napisano w poruszającym pożegnaniu.

Żałoba połączyła dwie miejscowości. Nie żyje Janina Ziemichód.

Żałoba w powiecie legionowskim. Nie żyje Janina Ziemichód, wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, a także gimnazjum (obecnie szkoły podstawowej) w Łajskach.

"Wyrazy szczerego żalu i współczucia rodzinie oraz wszystkim bliskim ś.p. Janiny Ziemichód. Wieloletniej dyrektorki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, wspaniałego i życzliwego człowieka, którego będzie nam wszystkim bardzo brakować" – złożyli kondolencje prezydent Legionowa, radni miejscy oraz pracownicy urzędu miasta.

Śmierć dyrektor zasmuciła obie mazowieckie placówki. "Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Janiny Ziemichód, dyrektora szkoły w latach 1995-2007, wspaniałego człowieka o wielkim sercu i umyśle. Jej życzliwość i serdeczność wobec innych, rzadki dar zjednywania ludzi oraz wysoka kultura osobista czyniły z niej osobę powszechnie lubianą i szanowaną. Będzie nam jej bardzo brakowało" – czytamy w pożegnaniu II Liceum Ogólnokształcącego w Legionowie.

"Dyrektor Gimnazjum w Łajskach, wspaniały pedagog, wieloletni nauczyciel naszej szkoły, a przede wszystkim niezwykły człowiek. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci" –wspominają Janinę Ziemichód dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach.

Śmierć wieloletniej dyrektor

Janina Ziemichód odeszła 25 maja po długiej chorobie – podał portal gazetapowiatowa.pl. Zmarła była absolwentką pedagogiki o specjalności edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z historii.

Od ponad 40 lat mieszkała w Legionowie. Swoją karierę w szkole zaczynała jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, a potem jako nauczyciel historii w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Przez dwadzieścia lat pełniła funkcje kierownicze w legionowskich placówkach.

(Źródło: Fakt.pl, gazetapowiatowa.pl)

ib

1 slajd
Źródła: Fakt online
Tags:
  • Śmierć
  • dyrektor
  • nauczycielka
  • Legionowo