W Łasku wataha agresywnych psów napadła 18-letnią Weronikę. Jak ustalił reporter Faktu nastolatka walczy o życie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Bliscy proszą o krew dla poważnie poszkodowanej w zdarzeniu Weroniki.

Łask. Zgraja psów napadła na nastolatkę. Potrzebna jest krew dla Weroniki

Przedstawiamy skróty najważniejszych informacji z Polski. Przeczytaj, co wydarzyło się w naszym kraju w weekend 28-29 maja. Oto aktualizowany Puls Polski.

Łask. Zgraja psów napadła na nastolatkę. Potrzebna jest krew dla Weroniki

Łódzkie. Do napaści kilkunastu psów na 18-latkę doszło w czwartek 26 maja w rejonie Mikołajówka pod Łaskiem. Nieprzytomną nastolatkę leżącą w rowie znalazł przypadkowy świadek. Wezwał pomoc. Dziewczyna trafiła do specjalistycznej kliniki WAM w Łodzi. Jej stan lekarze oceniają jako niezwykle ciężki. Ma głębokie rany szarpane i kąsane praktycznie na całym ciele. Nie udało jej się ochronić przed bestiami nawet twarzy.

Dziewczyna pilnie potrzebuje krwi. Mieszkańcy wsi w gminie Łask, także harcerze i strażacy ruszyli na pomoc. Apelują też, by oddawać krew dla Weroniki, która leży w szpitalu WAM. Szczegóły na profilu facebookowym Ochotniczej Straży Pożarnej Okup Wielki.

Wypadek autokaru w Ligocie Zameckiej. Jedna osoba została ranna

Opolskie. Po zderzeniu samochodu osobowego z autokarem zablokowana jest droga krajowa nr 11 w Ligocie Zameckiej - poinformował dyżurny GDDKiA w Opolu.

Do wypadku doszło na opolskim odcinku drogi krajowej nr 11. Między Kluczborkiem a Olesnem, w miejscowości Ligota Zamecka, zderzył się samochód osobowy z autokarem. Jedna osoba została ranna.

Jak poinformował dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, na czas pracy służb ratowniczych w miejscu wypadku droga jest zablokowana.

Kraksa na A1. Zderzyły się cztery samochody

Łódzkie. Można już przejechać A1 do Katowic, między Łodzią a Tuszynem, gdzie zderzyły się cztery auta osobowe. Nie ma informacji o ofiarach i rannych - podali drogowcy z GDDKiA.

Nie ma już utrudnień w ruchu na autostradzie A1 między Łodzią a Tuszynem, gdzie po południu doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. Nie ma informacji o ofiarach i rannych.

Umożliwiono przejazd dwoma głównymi pasy w kierunku Śląska - przekazał Jacek Plisiecki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Stado byków uciekło z gospodarstwa. Mogą być niebezpieczne!

Opolskie. Z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie uciekło stado byków mięsnej rasy limousine. Po artykule w lokalnym portalu sprawą zainteresowali się urzędnicy i policja. Obecnie trwa odławianie zwierząt.

O błąkającym się od co najmniej kilku dni stadzie byków pierwszy poinformował portal "Terazprudnik". Potężne, należące do rasy mięsnej, zwierzęta błąkały się po powiecie prudnickim, a internauci publikowali zdjęcia spacerujących bez żadnego nadzoru byków.

W piątek starostwo w Prudniku opublikowało apel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które informowało o ucieczce byków z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie (w sąsiednim powiecie nyskim). Autorzy komunikatu apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie ze zwierzętami, które w obcym terenie, mając poczucie zagrożenia, mogą stać się niebezpieczne dla ludzi.

Urzędnicy proszą także kierowców poruszających się drogami w okolicach Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic o zwracanie uwagi na zwierzęta, które mogą niespodziewanie wyjść na jezdnię. Jak zapewnia sztab kryzysowy, trwa systematyczna akcja odławiania uciekinierów. Wszelkie informacje na temat zwierząt można zgłaszać prudnickim policjantom.

20 godzin oczekiwana na odprawę ciężarówek w Bobrownikach

Podlaskie. Utrzymuje się ponad 20-godzinny czas oczekiwania na odprawę ciężarówek na przejściu z Białorusią w Bobrownikach (Podlaskie). W niedzielę 29 maja rano kierowcy muszą czekać 22 godziny - wynika z aktualnych danych Krajowej Administracji Skarbowej.

W sobotę były to również 22 godziny, w piątek 23 godziny. W kolejce przed przejściem w niedzielę czeka 390 ciężarówek, w sobotę w kolejce stało 400 tirów. - Wciągu ostatniej zmiany (12 godzin) na Białoruś wyjechało 129 samochodów ciężarowych - podała PAP podlaska KAS.

Od ponad pół roku Bobrowniki są jedynym w Podlaskiem drogowym przejściem granicznym obsługującym ruch towarowy z Białorusią. W listopadzie 2021 roku, z powodu kryzysu migracyjnego, zawieszono do odwołania odprawy na sąsiednim przejściu w Kuźnicy.

Wypadek na autostradzie. Jedna osoba ranna

Kujawsko-Pomorskie. W niedzielę około godz. 6.30 zakończyły się utrudnienia po wypadku na autostradzie A1 w Kutnie koło węzła Kowal w woj. kujawsko-pomorskim — poinformował dyżurny Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W wyniku wypadku, do którego doszło około godziny 4:20 na odcinku między węzłami Kutno Północ i Kowal, na wysokości węzła Kowal, ranna została jedna osoba. Po wypadku przez kilka godzin była zablokowana jezdnia w kierunku Gdańska.

Sobota 28 maja. Złapano kilkanaście psów, które dotkliwie pogryzły 18-latkę

Łódzkie. Złapano 12 psów, które dotkliwie pogryzły młodą kobietę w okolicach Łasku (woj. łódzkie). Ranna 18-latka jest w szpitalu, jej stan jest ciężki.

– Świadek, który tamtędy przejeżdżał zauważył ciężko ranną kobietę, która leżała w rowie z ranami szarpanymi i krwawiła. Natychmiast wezwano pogotowie i policję. Medycy udzielili pomocy kobiecie. Przewieziono ją do jednego z łódzkich szpitali. Niestety, z moich dotychczasowych informacji wynika, że stan 18-latki nadal jest ciężki (...) Ustaliliśmy, kto może być ich właścicielem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura – powiedziała w sobotę 28 maja po południu PAP rzeczniczka łaskiej policji st.asp. Katarzyna Staśkowska.

Dramatyczny wypadek w Tatrach. Turysta został przetransportowany do szpitala w Nowym Targu

Małopolskie. Dramatyczny wypadek w Tatrach. Turysta spadł spod szczytu Rysów i w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Nowy Targu.

Jak podał portal rmf24.pl, turysta prawdopodobnie poślizgnął się niedaleko szczytu i spadł żlebem po bardzo twardym zlodowaciałym śniegu blisko 300 metrów, po drodze uderzając o skały.

Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, m.in. głowy, ale ratownicy, który pospieszyli mu z pomocą, podejrzewali także urazy wewnętrzne. Śmigłowcem przetransportowali go od razu do szpitala w Nowym Targu.

Tragiczny wypadek w pow. łukowskim. Dwie osoby nie zyją. Kierowca był pijany

Lubelskie. 18-latka i 21-latek zginęli w nocy w wypadku samochodowym, do którego doszło w sobotę 28 maja w miejscowości Róża Podgórna w pow. łukowskim. Trzy kolejne osoby podróżujące tym autem zostały przewiezione do szpitali. Według ustaleń policji, kierujący samochodem miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

"21-letni kierujący samochodem na drodze powiatowej w terenie zabudowanym - w rejonie skrzyżowania - najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie odbił się od ogrodzenia doprowadzając do dachowania pojazdu" – powiedział PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

65-letni sadownik oskarżony o zgwałcenie 16-latki. Wyrok zapadnie we wtorek, 31 maja

Mazowieckie. W Sądzie Rejonowym w Radomiu zakończył się proces 66-letniego sadownika oskarżonego o upicie i zgwałcenie 16-latki, która pracowała w jego gospodarstwie. Wyrok zostanie ogłoszony we wtorek, 31 maja.

Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, prokurator żąda dla oskarżonego kary łącznej 2 lat i 8 miesięcy pozbawiania wolności oraz nawiązki dla pokrzywdzonej w wysokości 50 tys. zł. Obrońca wniósł o uniewinnienie oskarżonego.

Według śledczych 65-latek zaproponował 16-latce alkohol, nakłonił ją, by się z nim napiła, a następnie wbrew jej woli doprowadził do stosunku seksualnego. Nad ranem nastolatka wsiadła na rower i uciekła do domu. Nie wiedziała, co się z nią działo, była obolała i miała porwaną odzież. Jej matka złożyła zawiadomienie o gwałcie.

Groźny wypadek w woj. dolnośląskim. Dachował samochód. Jedna osoba została ranna

Dolnośląskie. Jedna osoba została ranna wskutek dachowania samochodu osobowego na autostradzie A4 w województwie dolnośląskim; zablokowany jest jeden pas w kierunku Zgorzelca.

"W sobotę 28 maja między w. Jadwisin a w. Krzywa, km 64+600 (woj. dolnośląskie) doszło do dachowania samochodu osobowego, 1 osoba ranna, zablokowany 1 pas w kierunku Zgorzelca" – poinformowało w oficjalnym oświadczeniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: PAP, RMF FM

(Tseo/msob)

1 slajd
Źródła: Fakt redakcja